E140 СЕРИЈА ПРИТИСОК регулатори

Краток опис:

BALANCED VALVE FULL SEAL AT ZERO FLOW OPTIONAL MAXIMUM AND/OR MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE WIDE OUTLET-PRESSURE REGULATION RANGE ACCURATE PRESSURE REGULATION   E140 serials regulator is a diaphragm and spring controlled direct acting regulator.Widely used in medium-sized commercial facilities and regional.Built-in with relief valve and ultra low-pressure safety devices.The regulator has characteristics of simple structure,convenient operation,easy maintenance online,etc. TECHNICAL ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  РАМНОМЕРЕН ВЕНТИЛ

  FULL печат на нула-прилив

  Опционални максимална и / или  MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE

  ШИРОК OUTLET Притисок  REGULATION RANGE

  ТОЧНИ ПРИТИСОК  REGULATION

  qdqwd

   

  E140 серијалите регулаторот дијафрагмата и пролетта контролирани директно дејствување regulator.Widely користат во средни комерцијални објекти и regional.Built-со олеснување вентил и ултра низок притисок безбедност devices.The регулаторот има карактеристики на едноставна структура, лесен за ракување, лесно одржување преку интернет, итн.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок Pemax.≤6 бар
  Исклучување при над притисок Кој: 22,5-450 mbar
  Приливен притисок опсег BPE: 0,5-5 бар
  Исклучување кога низок притисок WHU: 12,8-250 mbar
  утврдениот распон излезен притисок стандард Wh: 15-70 mbar
  HP Wh: 70-300 mbar
  Исклучување точност АГ: ≤5%
  класа на точност AC: ± 5%
  Време на одговор Ta: ≤1 сек
  Исклучување класа притисок SG: + 10%
  Проток (природен гас) Qmax. ≤900Nm³ / h
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  големина врска DN50 PN16
  Собна температура -30 ℃ -60 ℃
  Тежина Ниско притисок тип: 19kgHigh притисок тип: 21kg

  кАПАЦИТЕТ ГРАФИКОН

  Излезнипритисок

  (mbar )

  Приливен притисок (bar)
  0.05 0.07 0.1 0.15 0.2 0.3 0.4 0.5 0.75 1 1.5 2 3 4
       СТАНДАРД  15 80 100 120 150 170 220 250 280 340 400 500 600 650 750
  20 75 100 120 150 170 220 250 280 340 400 500 600 650 750
  30 60 90 110 150 170 220 250 280 340 400 500 600 650 750
  40 - 80 100 140 170 210 250 280 340 400 500 600 650 750
  50 - 70 90 140 160 210 240 270 340 400 500 600 650 750
  75 - - 70 90 150 200 240 270 340 400 500 600 650 750

  АП

  100 - - - - 140 190 230 250 340 400 500 600 650 750
  150 - - - - 100 170 220 250 330 390 500 600 650 750
  200 - - - - - 140 200 240 310 380 500 600 650 750
  300 - - - - - - 150 210 310 380 500 600 650 750

  Капацитети (cu.m./hr) се применуваат за природен гас со специфична тежина од 0,702. За други гасови, вредностите прикажани во табелата подолу, треба да се помножи со 0,595 за пропан, бутан за 0,518, 0,755 за азот и 0,744 за воздух.

  ПРЕГЛЕД ДИМЕНЗИИ (mm)

  dqwe


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !