E627 регулатор на притисок

Краток опис:

The E627 series direct-operated pressure reducing regulators are for low and high pressure systems.The regulator has characteristics of simple structure,convenient operation,easy maintenance online,etc. The regulators can be used with natural gas,LPG,air,or a variety of other gases. TECHNICAL DATA Inlet pressure P1max.≤16 bar Inlet pressure range 0.5-14bar Outlet pressure range 0.34-10.3 bar Flow rate (natural gas) Qmax. ≤820Nm³/h Operating temprature -20℃-60℃ Connection size NP...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  fqwfwe

  На E627 серија директно управувана притисок намалување на регулаторите за системи.На регулатор низок и висок притисок има карактеристики на едноставна структура, лесен за ракување, лесно одржување на интернет, итн. Регулаторите може да се користи со природен гас, ТНГ, воздух, или разни други гасови.

  Т ECHNICAL ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок P1max.≤16 бар
  Приливен притисок опсег 0.5-14bar
  Излезни притисок опсег 0,34-10,3 бар
  Проток (природен гас) Qmax. ≤820Nm³ / h
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  големина врска NPT 1 " 2"
  Тежина 2.5kg

  шема на проток

  единица протокот е стандард кубни метри / hour.The проток на природата гас е релативна густина од 0,6 под стандардни condicions.

  zxvwev


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !