LQ100 СЕРИЈА ПРИТИСОК регулатори

Краток опис:

INTERNAL RELIEF VALVLE AND FILTER OPTIONAL MAXIMUM AND/OR MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE WIDE OUTLET-PRESSURE REGULATION RANGE ACCURATE PRESSURE REGULATION MANUAL RESET TWO-STAGE REGULATION LQ100 series is direct acting of two-level regulator, Widely used for transmission and distribution of nature gas,liquefied petroleum gas or other non-corrosive gas for industrial users and residential users.Built-in filter,relief valve and overpressure cut off protection devices.With characterstics of ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ВНАТРЕШНА VALVLE ОЛЕСНУВАЊЕ И ФИЛТЕРОТ

  Опционални максимална и / или  MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE

  ШИРОК OUTLET Притисок  REGULATION RANGE

  ТОЧНИ ПРИТИСОК  REGULATION

  Рачно ресетирање

  Двостепен РЕГУЛАТИВА

  LQ50LQ70-1

  LQ100 серија е директно делување на две нивоа регулаторот, Широко се користи за пренос и дистрибуција на природата гас, течен нафтен гас или други не-корозивни гасови за индустриските корисници и станбени users.Built во филтерот, олеснување вентил и преголемиот притисок отсечени уреди за заштита .Со characterstics на мали димензии, лесен за штанд, стабилност притисок, брзо reponse.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок Pemax.≤6 бар
  Исклучување при над притисок Кој: 22,5-350 mbar
  Приливен притисок опсег BPE: 1-5 бар
  Исклучување кога низок притисок WHU: 12,8-60 mbar
  утврдениот распон излезен притисок стандард Wh: 15-70 mbar
  HP Wh: 20-300 mbar
  Исклучување точност АГ: ≤5%
  класа на точност AC: ± 10%
  Време на одговор Ta: ≤1 сек
  Исклучување класа притисок SG: + 20%
  Проток (природен гас) Qmax. ≤100Nm³ / h
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  навоен приклучок 3/4 "Χ1 1/4"
  Собна температура -30 ℃ -60 ℃
  Тежина Тип низок притисок: 2kg

  тип висок притисок: 2.5kg

  кАПАЦИТЕТ ГРАФИКОН

  aaa

  Капацитети (cu.m./hr) се применуваат за природен гас со специфична тежина од 0,702. За други гасови, вредностите прикажани во табелата подолу, треба да се помножи со 0,595 за пропан, бутан за 0,518, 0,755 за азот и 0,744 за воздух.

  ПРЕГЛЕД ДИМЕНЗИИ (mm)

  vsdvsd


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !