LQ10 / LQ25 СЕРИЈА ПРИТИСОК регулатори

Краток опис:

INTERNAL RELIEF VALVLE AND FILTER OPTIONAL MAXIMUM AND/OR MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE WIDE OUTLET-PRESSURE REGULATION RANGE ACCURATE PRESSURE REGULATION MANUAL RESET TWO-STAGE REGULATION LQ10\LQ25 series is direct acting of two-level regulator, Widely used for transmission and distribution of nature gas,liquefied petroleum gas or other non-corrosive gas for industrial users and residential users.Built-in filter,relief valve and overpressure cut off protection devices.With characterstics...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ВНАТРЕШНА VALVLE ОЛЕСНУВАЊЕ И ФИЛТЕРОТ

  Опционални максимална и / или  MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE

  ШИРОК OUTLET Притисок  REGULATION RANGE

  ТОЧНИ ПРИТИСОК  REGULATION

  Рачно ресетирање

  Двостепен РЕГУЛАТИВА

  LQ10LQ25-1

  LQ10 \ LQ25 серија е директно делување на две нивоа регулаторот, Широко се користи за пренос и дистрибуција на природата гас, течен нафтен гас или други не-корозивни гасови за индустриските корисници и станбени users.Built во филтерот, олеснување вентил и преголемиот притисок отсечени заштита devices.With characterstics на мали димензии, лесен за штанд, стабилност притисок, брзо reponse.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок Pemax.≤6 бар
  Приливен притисок опсег BPE: 0,5-5 бар
  утврдениот распон излезен притисок Wh: 15-100 mbar
  Исклучување точност АГ: ≤5%
  класа на точност AC: ± 10%
  Време на одговор Ta: ≤1 сек
  Исклучување класа притисок SG: + 20%
  Проток (природен гас) Qmax. ≤25Nm³ / h
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  навоен приклучок 3/4 "Χ1 1/4"
  Собна температура -30 ℃ -60 ℃
  Тежина 2kg

  кАПАЦИТЕТ ГРАФИКОН

   

  единица протокот е стандард кубни метри / hour.The проток на природата гас е релативна густина од 0,6 под стандардни condicions.

  излезен притисок

  ( Mbar )

  Приливен притисок( бар )

  0.05

  ( бар )

  0.1

  ( бар )

  0.25

  ( бар )

  0.5

  ( бар )

  0.75

  ( бар )

  1

  ( бар )

  1-6

  ( бар )

  15

  5

  12

  17

  25

  25

  25

  25

  20

  4

  12

  17

  25

  25

  25

  25

  30

  -

  10

  17

  25

  25

  25

  25

  40

  -

  5

  12

  25

  25

  25

  25

  50

  -

  -

  12

  25

  25

  25

  25

  60

  -

  -

  10

  25

  25

  25

  25

  70

  -

  -

  -

  25

  25

  25

  25

  ПРЕГЛЕД ДИМЕНЗИИ (mm)

  2222


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !