LT17 СЕРИЈА ПРИТИСОК регулатори

Краток опис:

BALANCED VALVE FULL SEAL AT ZERO FLOW OPTIONAL MAXIMUM AND/OR MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE WIDE OUTLET-PRESSURE REGULATION RANGE ACCURATE PRESSURE REGULATION LT17 serials regulator is a diaphragm and spring controlled direct acting regulator.Widely used in medium-sized commercial facilities and regional.Built-in with relief valve and ultra low-pressure safety devices.The regulator has characteristics of simple structure,convenient operation,easy maintenance online,etc. TECHNICAL DATA ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  РАМНОМЕРЕН ВЕНТИЛ

  FULL печат на нула-прилив

  Опционални максимална и / или  MINIMUM PRESSURE SLAM-SHUT VALVE

  ШИРОК OUTLET Притисок  REGULATION RANGE

  ТОЧНИ ПРИТИСОК  REGULATION

  LT17

  LT17 серијалите регулаторот дијафрагмата и пролетта контролирани директно дејствување regulator.Widely користат во средни комерцијални објекти и regional.Built-со олеснување вентил и ултра низок притисок безбедност devices.The регулаторот има карактеристики на едноставна структура, лесен за ракување, лесно одржување преку интернет, итн.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок Pemax.≤6 бар
  Исклучување при над притисок Кој: 22,5-450 mbar
  Приливен притисок опсег BPE: 0,5-5 бар
  Исклучување кога низок притисок WHU: 12,8-250 mbar
  утврдениот распон излезен притисок стандард Wh: 15-70 mbar
  HP Wh: 70-300 mbar
  Исклучување точност АГ: ≤5%
  класа на точност AC: ± 8%
  Време на одговор Ta: ≤1 сек
  Исклучување класа притисок SG: + 20%
  Проток (природен гас) Qmax. ≤300Nm³ / h
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  големина врска Rp1 1/2 "
  Собна температура -30 ℃ -60 ℃
  Тежина тип низок притисок: 4.8kg

  Висок притисок тип: 6kg

  aqqqq

  Капацитети (cu.m./hr) се применуваат за природен гас со специфична тежина од 0,702. За други гасови, вредностите прикажани во табелата подолу, треба да се помножи со 0,595 за пропан, бутан за 0,518, 0,755 за азот и 0,744 за воздух.

  ПРЕГЛЕД ДИМЕНЗИИ (mm)

  awwww


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !