LT25 / 50/80 / 100SERIES ПРИТИСОК регулатори

Краток опис:

PEN REGULATOR HIGH FLOW COEFFICIENT BALANCED VALVE PRECISION CONTROL EASY SERVICING WITHOUT REMOVING UNIT FROM LINE OPTIONAL MINIMUM OR MAXIMUM PRESSURE SLAM -SHUT VALVE FULL SEAL AT ZERO FLOW WIDE PRESSUREREGULATION RANGE LT25/50/80/100 serials regulator is a diaphragm and spring controlled direct acting regulator.Widely used in medium-sized commercial facilities and regional. Suit for high,medium and loe pressure trnamission system.Built with ultra low-pressure safety devices.The regulator...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПЕН РЕГУЛАТОР

  Висок проток КОЕФИЦИЕНТОТ

  РАМНОМЕРЕН ВЕНТИЛ

  прецизна контрола

  ЛЕСНО СЕРВИСИРАЊЕ без отстранување UNIT од ставот

  Опционални минимум или максимум ПРИТИСОК SLAM -SHUT ВЕНТИЛ

  FULL печат на нула-прилив

  ШИРОК СПЕКТАР PRESSUREREGULATION

  LT25-50-80-100-1

  LT25 / 50/80/100 сериски регулаторот дијафрагмата и пролетта контролирани директно дејствување regulator.Widely користат во средни трговски објекти и регионални. Одговараат за висок, среден и Читај притисок trnamission system.Built со ултра безбедност devices.The регулатор низок притисок има карактеристики на едноставна структура, лесен за ракување, лесно одржување на интернет, итн.

  ECHNICAL ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок P1max.low притисок тип: 6 barAP / APA: 20bar
  Приливен притисок опсег тип низок притисок: 0.5-5barAP / АПА: 0.75-19bar
  утврдениот распон излезен притисок тип низок притисок 15-500mbar
  АП / АПА 500-1000mbar / 1000-3000mbar
  Исклучување точност АГ: ≤5%
  класа на точност AC: ± 8%
  Време на одговор Ta: ≤1 сек
  Исклучување класа притисок SG: + 20%
  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃

  q

  w

  Протокот на табелата:

  ЗАБЕЛЕШКА: единица тек е Nm ³ / h. Протокот на природен гас е релативна густина од 0,6 под стандардни услови.

  LT25

  аа

  LT25AP / АПА

  AAAAAAA

  LT50

  11

  LT50AP / АПА

  222

  T80

  3333

  T80-АП / T80-АПА

  444

  LT100 (H тип)

  555

  LT100AP / АПА

  66

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !