RFZ25L seriers на олеснување вентил

Краток опис:

RFZ25L series of relief valve is a satety device used in medium and low pressure regulator station for gas.The device automatically spread rapidly to keep the pressure in a certain range,so that the pressure will not be over a predetermined alarm valve and caused any anomalies in the system. TECHNICAL DATA Inlet pressure P1max.6 bar Relief pressure setting range RFZ25L-X:10-100mbar RFZ25L-H:0.1-6bar Operating temprature -20℃-60℃ Connection size RP1″(right angle connection) Weight R...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  RFZ25L серија вентил е уред за satety користи во средно и ниско станица регулатор на притисок за gas.The уредот автоматски се шири брзо да го задржи притисокот во одреден спектар, така што притисокот нема да биде преку претходно определена аларм вентил и предизвика било какви аномалии во системот.

  Т ECHNICAL ПОДАТОЦИ

  Приливен притисок P1max.6 бар
  Олеснување поставување опсег притисок RFZ25L-X: 10-100mbar

  RFZ25L-H: 0.1-6bar

  оперативен temprature -20 ℃ -60 ℃
  големина врска Rp1 "(десно врска агол)
  Тежина RFZ25L-X: 1кг

  RFZ25L-H: 1.2kg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !